1. Басты
  2. Біл
  3. Тағайындау

Алматы облысының әкімі ауысты 24 қараша 2021, 11:05

Алматы облысының әкімі Амандық Баталов қызметінен кетіп, орнына Қанат Бозымбаев тағайындалды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі.
  • ПОДЕЛИТЬСЯ
  • Vkontakte
  • Facebook
  • Twitter
  • Одноклассники
  • Telegram
Новостью поделились: человек
  • Қате таптыңыз ба?

Фото: Ақорда сайтынан Фото: Ақорда сайтынан

Алматы облысының әкімі Амандық Баталов қызметінен кетіп, орнына Қанат Бозымбаев тағайындалды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі.

"Қанат Алдабергенұлы Бозымбаев Алматы облысының әкімі болып тағайындалсын, ол Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі лауазымынан босатылсын", - делінген Ақорда сайтындағы хабарламада.

Қанат Бозымбаев 2019 жылдың 18 желтоқсанынан бері Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі болып қызмет атқарды.

Қанат Бозымбаев 1969 жылы Алматы қаласында дүниеге келген. 1993 жылы Қазақ мемлекеттік басқару академиясын экономист мамандығы бойынша тәмамдаған. 

Еңбек жолын 1993 жылы "Эдем ЛТД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінде экономист болып бастаған. 

1994-1997 жылдары Алматы қаласы әкімінің көмекшісі. 

1997 жылы "Алмаз және Компания" компаниясының экономикалық мәселелер жөніндегі директоры, Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің өңірлік саясат бөлімінің басшысы. 

1997-1998 жылдары "Мұнай тасымалдау жөніндегі "ҚазТрансОйл" ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамының жиынтық-қаржылық департаментінің бастығы, экономикалық мәселелер бойынша вице-президенті. 

08.1998-03.2000 жылдар аралығында Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің мұнай және газ департаментінің басшысы. 

03.2000-12.2000 аралығында Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда вице-министрі. 

01.2001-05.2001 аралығында "KEGOC" ашық акционерлік қоғамының бірінші вице-президенті. 

05.2001-08.2007 жылдар аралығында "KEGOC" ашық акционерлік қоғамының президенті. 

27.08.2007-14.10.2008 жылдар аралығында "Мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі "Самұрық" холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы. 

10.2008-11.2009 жылдар аралығында "KEGOC" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы. 

30.11.2009-12.2013 жылдар аралығында Жамбыл облысының әкімі. 

12.2013-25.03.2016 жылдар аралығында Павлодар облысының әкімі. 

25.03.2016-18.02.2019 жылдар аралығында Қазақстан Республикасының энергетика министрі. 

"Құрмет" орденімен (2005) және "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалімен (29.05.2019) марапатталған. Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының еңбек сіңірген энергетигі. 

Қазақ, орыс, ағылшын тілдерін біледі.

Сілтемесіз жаңалық оқисыз ба? Онда Telegram желісінде парақшамызға тіркеліңіз!



Join Telegram