1. Басты
  2. Біл
  3. Спорт
  4. Спорт

Жеңімпаздар мен жүлдегерлер. Азиада-2018 додасында Қазақстан құрамасына кімдер медаль алып келді 02 қыркүйек 2018, 10:34

Индонезияда бүгін, 2 қыркүйекте жазғы Азия-2018 ойындары аяқталады. Жарыстың соңғы күнінде қазақстандық спортшылар қатыспайды. Қазақстан құрамасы
  • ПОДЕЛИТЬСЯ
  • Vkontakte
  • Facebook
  • Twitter
  • Одноклассники
  • Telegram
Новостью поделились: человек

Ольга Рыпакова. © Reuters Ольга Рыпакова. © Reuters

Индонезияда бүгін, 2 қыркүйекте жазғы Азия-2018 ойындары аяқталады. Жарыстың соңғы күнінде қазақстандық спортшылар қатыспайды. Қазақстан құрамасы Индонезиядан 76 медальмен кетіп барады, оның 15 алтын, 17 күміс және 44 - қола. 

Vesti.kz Азия-2018 жарысында Қазақстан құрамасының жеңімпаздары мен жүлдегерлерінің тізімін ұсынады. 

АЛТЫН МЕДАЛЬ ИЕГЕРЛЕРІ: 

Велоспорт (екі алтын): 
Алексей Луценко - 150 шақырымға топтық жарыс және 40 шақырымға жекелей жарыс;

Байдаркамен есу және каноэ (екі алтын):
Илья Голендов, Алексей Дергунов, Сергей Токарницкий және Евгений Алексеев - байдаркамен 500 метрге 
Инна Клинова - 200 метр;

Джиу-джитсу (екі алтын)
Дархан Нортаев (62 келіге дейін), Руслан Исраилов (77 келіге дейін); 

Самбо (екі алтын)
Бағлан Ибрагим (52 келіге дейін), Дильдаш Курышбаева (58 келіге дейін); 

Көркем гимнастика (екі алытн):
Даяна Абдиребекова, Алина Адильханова және Адиля Тлекенова - командалық жарыс; 
Алина Адильханова - жекелей сайыс; 

Су полосы (бір алтын)
Қазақстанның ерлер құрамасы - Евгений Медведев, Мирас Әубәкіров, Роман Пилипенко, Юлиан Вердеш, Павел Липилин, Равиль Манафов, Михаил Рудай, Рустам Укуманов, Мұрат Шәкенов, Валерий Шлемов, Шмидер Алексей, Руслан Ахметов және Алтай Алтаев; 


Дзюдо (бір алтын):
Дидар Хамза (81 келіге дейін);

Карате (бір алтын)
Гузалия Гафурова (68 келіге дейін);

Жеңіл атлетика (бір алтын):
Ольга Рыпакова - үш қарғып секіру; 

Семсерлесу (бір алтын)
Дмитрий Алексанин - шпага; 



КҮМІС ЖҮЛДЕГЕРЛЕР

Ескекпен есу әне каноэ (төрт күміс):
Сергей Токарницкий - 200 метрге жарыс;
Илья Голендов және Андрей Ергучев - байдаркамен 1000 метрге жарыс; 
Сергей және Тимофей Емельяновтар - 200 метрге жарыс; 
Инна Климина, Ирина Подойникова, Зоя Ананченко және Виктория Копьева - 500 метрге жарыс;

Бокс (екі күміс):
Асланбек Шымбергенов (69 келіге дейін) және Әбілхан Аманқұл (75 келіге дейін);



Еркін күрес (екі күміс)
Данияр Қайсанов (74 келіге дейін) және Жұлдыз Ешімова (53 келіге дейін); 

Грек-рим күресі(екі күміс)
Алмат Кеписбаев (67 келіге дейін) және Нурмахан Тыналиев (келіге дейін); 

Водное поло (бір күміс):
Қазақстан әйелдер құрамасы - Айжан Ақылбаева, Ажар Әлибаева, Шахзода Мансурова, Анастасия Миршина, Анастасия Мураталиева, Замира Мырзбекова, Анна Новикова, Сивиля Райтер, Дарья Рога, Оксана Сайчук, Анна Турова, Анастасия Еремина и Александра Жаркимбаева;

Дзюдо (бір күміс):
Қазақстанның аралас құрамасы - Севара Нишимбаева, Иоланта Бердыбекова, Зере Бектаскызы, Зарина Раифова, Гульжан Исанова, Жансай Смагулов, Ислам Бозбаев, Ерасыл Кажыбаев, Дидар Хамза, Санжар Жабборов и Елдос Жумаканов; 



Карате (бір күміс):
Дидар Әмірәл (67 келіге дейін); 

Легкая атлетика (бір күміс):
Маргарита Мұқашева - 800 метрге жүгіру; 

Таеквондо (бір күміс):
Жансель Дениз (67 келіге дейін); 

Теннис (бір күміс)
Александр Бублик және Денис Евсеев - ерлер жұбы; 

Триатлон (бір күміс):
Аян Бейсенбаев;

БРОНЗОВЫЕ ПРИЗЕРЫ:

Жеңіл атлетика (бес қола):
Сергей Иванов - Ядро лақтыру; 
Элина Михина - 400 метрге жүгіру; 
Надежда Дубовицкая - биікке секіру; 
Виктория Зябкина, Элина Михина, Светлана Голендова и Ольга Сафронова - әйелдер эстафетасы - төрт адам 100 метрден; 
Светлана Голендова, Дмитрий Коблов, Элина Михина және Михаил Литвин - аралас эстафета - төрт адам 400 метрден; 

Суда жүзу (четыре "бронзы"):
Дмитрий Баландин - 50 және100 метр брасс әдісімен; 
Әділбек Мусин - 50 метр баттерфляй әдісімен;
Кешенді жүзуден Қазақстан ерлер құрамасы - Дмитрий Баландин, Әділбек Мусин, Әділ Қасқабай және Александр Варакин;

Таеквондо (төрт қола): 
Ерасыл Қайыррбек (68 келіге дейін), Нұрлан Мырзабаев (80 келіге дейін), Руслан Жапаров (80 келіден жоғары), Фариза Алданғарова (53 келіге дейін);

Еркін күрес (үш қола):
Саятбек Оқасов (65 келіге дейін), Әділет Давлумбаев (86 келіге дейін), Эльмира Сыздықова (76 келіге дейін);

Грек-рим күресі (үш қола):
Мейрамбек Айнағұлов (60 келіге дейін), Азамат Құстубаев (87 келіге дейін) және Ерулан Ысқақов (87 келіден жоғары);

Джиу-джитсу (үш қола):
Нуржан Сейдуали (56 келіге дейін), Нартай Кажеков (до 69 килограммов) және Ризат Махашев (94 келіге дейін); 

Дзюдо (үш қола):
Елдос Жұмақанов (66 келіге дейін), Галбадрах Отгонцэцэг (48 келіге дейін) және Гүлжан Исанова (78 келдіне жоғары);



Самбо (үш қола):
Бейімбет Қанжанов (52 келіге дейін), Әлібек Зекенов (90 келіге дейін) және Айжан Жылқыбаева (48 келіге дейін); 

Тректегі велоспорт (екі қола):
Артем Захаров - 4000 метрге жекелей жарыс және омниум;

Теннис (екі қола):
Гозаль Айнитдинова мен Анна Данилина - әйелдер жұбы;
Анна Данилина мен Александр Недовесов - аралас жұп;

Семсерлесу (екі қола):
Командалық шпагадан Қазақстан ерлер құрамасы - Руслан Кұрбанов, Эльмир Әлімжанов, Дмитрий Алексанин және Вадим Шарлаимов;
Командалық қылышпен семсерлесу бойынша Қазақстан әйелдер құрамасы - Тамара Почекутова, Айбике Хабибуллина, Татьяна Приходько және Әйгерім Сарыбай; 

Академиялық есу (бір қола):
Александра Опачанова - жекелей жарыс;

Байдаркамен есу және каноэ (бір қола):
Мерей Медетов пен Тимур Хайдаров - 200 метрге жарыс

Есу слаломы (бір қола):
Александр Куликов;

Карате (бір қола):
Данияр Юлдашев (84 келіге дейін);

Кураш (бір қола):
Ерсұлтан Мұзаппаров (90 келіге дейін);

Маунтинбайк (бір қола):
Кирилл Казанцев;

Прыжки на батуте (бір қола):
Пирмаммад Әлиев;

Регби-7 (бір қола)
Қазақстан әйелдер құрамасы - Анна Яковлева, Людмила Коротких, Балжан Қойшыбаева, Құндызай Бақтыбаева, Нигора Нурматова, Олеся Теряева, Светлана Ключникова, Вероника Степанюга, Дарья Ткачева, Карина Проскурина, Ева Беккер, Влада Однолеток;



Синхронды жүзу (бір қола):
Александра және Екатерина Немичи - дуэт;

Стендтік ату (бір қола):
Мария Дмитриенко - дабл-трап;

Айта кетейік, Қазақстан құрамасы 2018 жылғы Азиада ойындарында жалпы есепте тоғызыншы орынды қанағат тұтып, өз тарихында алтын медаль алу көрсеткіші бойынша ең төменгі нәтиже көрсетті.

Суреттер ҚР ХОК баспасөз қызметінен